Мої права-моє життя

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be1465З 1950 року 10 грудня відзначається як День прав людини. Указом Президента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права.

Людина, громадянин демократичної держави нерозривно пов’язаний з поняттям прав і свобод, які їм гарантує Конституція країни.

10 грудня 1948 року генеральна Асамблея ООН одноголосно затвердила перший законний документ – Загальну декларацію прав людини. У ній в вперше в історії людства були визначені головні права й свободи людини. З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини з 05 по 09.12.2016р. у відділку промисловості та ІКТ проходив Всеукраїнський тиждень правових знань «Мої права-моє життя»

img_20161208_102810Мета тижня: поглибити знання учнів про права та свободи людини і права дитини;   познайомити учнів з нормативно-правовими актами щодо прав людини і громадянина; сприяти формуванню власного ставлення до проблеми прав і свобод людини, дитини; усвідомлювати необхідність поважати права інших, захищати свої права й виконувати свої обов’язки; виховувати  в учнів високу правову культуру, переконання в необхідності виконання законів.

05.12.2016р.  – відкриття тижня розпочалося презентацією книжкової виставки та тематичних стендів «Перехрестя мудрого закону»та фестивалем учнівських презентацій «Права і закон». Учні перших курсів вивчали історію виникнення прав людини і презентували цікавий матеріал: Грищук Володимир, Сущенко Данило – група 213, Назарук Анна – група 223, Ярошевський Володимир, Кухарук Володимир – група 211

  • 12.2016р. – Виховний захід по групах «Сила закону»; бурним обговоренням пройшов конкурс стіннівок «Мої права – моє життя». Переможцями стали учнівські колективи груп 222, 231 та 213.img_5330
  • 12.2016р. відбулася зустріч за круглим столом з юристами місцевого Кам’янець-Подільського центру з надання вторинної правової допомоги: начальником відділу взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Пархоменко Вадимом Олександровичем., провідним спеціалістом юрист-консультантом міського центру сім’ї та молоді Галайбідою В.М., бібліотекарем міської бібліотеки-філія №2 Гонтар В.В. Тема зустрічі «Проблеми насильства в сім’ї та жорстокість підлітків». Юристи ознайомили учнів із законодавчими документами, які гарантують захист прав і свобод дітей, молоді та малозабезпечених верств населення. Розповіли про практику захисту прав дітей та молоді, показали відео сюжети, роздали буклети.

img_793608.12.2016р. –  відбулася науково-практична конференція «Ми громадяни України. Ми захищені у світі». Учні презентували творчі проекти з правової тематики. Кращими були роботи учнів групи 213

09.12.2016р. Святковий тиждень завершився Всеукраїнським уроком «Права людини». Метою уроку було сформувати уявлення про права і свободи громадян; розвивати навички використання своїх прав у життєвих ситуаціях; формування людської гідності, свободи особистості, міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, миролюбності, доброти; виховання розуміння зв’язку прав людини та збереження миру на Землі, виховувати активну громадську позицію.

img_20161208_102940Проведення тижня правових знань з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини сприяло кращому розумінню основних прав і свобод людини в сучасному суспільстві; показало основні проблеми прав дитини в ХХІ столітті. Не бути байдужим до чужих проблем, прийти на допомогу дітям із зони АТО – першочерговий обов’язок людини і громадянина України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *