Екологічне виховання

1339659027_1
Жмурко О.Г.,
керівник гуртка “Екологія і місто”

Оточуюча природа надзвичайно вразлива. На негативний вплив з боку людини природа намагається відповісти відновленням свого балансу. Життєдіяльність людини, її здоров’я і  саме життя залежить від стану природи. Зараз екологи практично всіх країн надзвичайно стурбовані: їх непокоїть стан лісів, морів, льодовиків, а також стан повітря, ґрунту та води. Адже без благополуччя навколишнього середовища повноцінне життя людини  буде неможливим. Тому зараз настав час не лише активно оберігати природу від самої людини, але й рятувати її. Як відомо, осягнути неосяжне неможливо, треба вносити свій посильний внесок у середовище, у якому ти навчаєшся, відпочиваєш і т. д.

1339658952_2

Наш заклад не залишається осторонь екологічних питань, пов’язаних із збереженням та примноженням довкілля. В училищі систематично організовуються трудові десанти задля збереження підтримання благоустрою прилеглих територій. Наш заклад є незмінним учасником міських суботників та різноманітних екологічних акцій.

Людина є невід’ємною часткою живої природи. З довкілля людина видобуває все, щоб підтримувати своє життя. Ми беремо в борг у природи, і цей борг уже давно є неоплатним. Ландшафт спотворено, повітря отруєно, надра вичерпано. Недаремно кажуть, що природа – це сувора, але справедлива мати. Якщо зараз ми вибачимось перед нею й намагатимемось обмежити свої потреби, то вона обов’язково надасть людству ще один шанс.

1339658977_3

Що може зробити людина для збереження природи? Виявляється, дуже багато.

1339658962_4

Наприклад, даремно не витрачати воду, не засмічувати вулиці, брати участь у різноманітних природоохоронних акціях і ще багато іншого. Людина має усвідомити власну причетність до природи, яка оточує нас кожну мить нашого життя. У відділенні належне місце займає екологічне виховання, воно набуває різноманітних виявів і справляє потрібний ефект на свідомість учнів задля збереження екосистеми нашої планети. З цього приводу було проведено ряд заходів екологічно-природничого спрямування, серед них варто відзначити: семінар приурочений Дню водно-болотних угідь, конференція «Збережімо блакитні артерії рідної Хмельниччини».

Чутлива й вдячна природа завжди відгукнеться на турботу людини. Треба завжди пам’ятати про це. Збережімо природу для нащадків!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *