Цікаві факти

Цікаве про книги

Значення латинського слова codex означало “шматок дерева”. Перші книги були виготовлені на дощечках з дерева, просоченого воском, в звичному для нас форматі. Пізніше Римляни для виготовлення кодексів почали використовувати пергамент, а в III столітті здалека збори імператорських конституцій у формі кодексу. В наші дні ми використовуємо слово “кодекс”, як позначення зведень законів.

У середньовіччі кожен екземпляр книги був дуже цінний. З цієї причини книги у бібліотеці приковувалися до полиць ланцюгами, достатньою довгі для того, щоб узяти її з полиці і прочитати, винести книгу за межі бібліотеки було неможливо. Це було звичайним явищем до 18 століття.

У 267 році Афіни піддалися розграбуванню готами, багато жителів було убито, але спалювати книги готи не стали.

Франц Кафка будучи при смерті попросив свого друга Макса Брода знищити усі його роботи, включаючи незавершені, після смерті. Брід не зміг виконати це прохання, а навпаки, ініціював публікацію усіх творів, що і принесло покійному Кафці світову славу.

При першому видань тлумачного словника Ожегова було вирішено не поміщати назви жителів міст в словник, щоб не обважнювати його об’єм. Виключенням стало слово “ленінградець”, лише з ідеологічних міркувань, оскільки гостро постало питання, чим розділити слова “ледачий” і “ленінець”, які знаходилися поруч і психологічно могли обчорнити цей яскравий образ.

Не лише люди були заточені у Бастилії. Був випадок коли туди помістили Французьку Енциклопедію, автором якої був Дидро і Д’Аламбер. Книзі було винесено інкримінування в шкоді релігійним представленням і моральним цінностям суспільства.

Сувій Дхарани є найдревнішим друкарським твором, віддрукований дерев’яними кльоші. Сувій був виявлений 14 жовтня 1996 року у фундаменті пагоди Пульгукса в Південній Кореї. Була встановлена приблизна дата друку 704 г.н.э.

У Австрії сталося видання книги, що містить 68 оповідань, кожен з них був віддрукований на різноколірному папері, а у Франції вийшла у світ книга, що містить вірші . Вона була надрукована особливим способом “выворотки” – білим по чорному на обгортковому папері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *